Posúvame limity od roku 2007
Väzníkové krovy
Väzníkové krovy
POSI-JOIST nosníky
POSI-JOIST nosníky
Strechy na kľúč
Strechy na kľúč
          Drevené konštrukcie
Drevené konštrukcie
Predaj stavebného materiálu
Predaj stavebného materiálu

Väzníkové krovy - drevkon

Vitajte na stránkach spoločnosti DREVKON s.r.o. Sme jedna z najmodernejších spoločností na Slovensku zaoberajúcich sa projektovaním a výstavbou priehradových drevených konštrukcií a striech. Prinášame vám produkt, ktorým skĺbime tradíciu opracovania dreva s najnovšími technologickými postupmi a stavebnými materiálmi na báze dreva využívaných v drevostavbách. Vďaka výhodnej polohe Považskej Bystrice, kde sídli naša firma, vám vieme zabezpečiť servis po celom Slovensku. Vám ako aj všetkým našim zákazníkom vieme zaručiť profesionálny prístup od vypracovania projektu, až po finálnu realizáciu stavby.

 

 

 

 

Väzníkový krov

Zistiť viac

 

 

POSI-JOIST nosníky

ZISTIŤ VIAC

 

 

Strešný materiál za super ceny

ZISTIŤ VIAC

 

      

DREVKON... "viac z dreva"

     

 

Naše kvality

 • Odborný personál
 • Inovatívne nápady pri projektovaní
 • Nízka konečná cena
 • Kvalitné a preverené materiály
 • Precíznosť pri výrobe a montáži
 

 

PRINCíPY A VíZIE:

TRADíCIA:

Drevo bolo od nepamäti jedným z najdôležitejších stavebných materiálov, pretože je dostupné prakticky na celom území Európy a tým sa skracuje transport do výroby. Drevo môžeme použiť prakticky v každom druhu stavebnej konštrukcie. Klasické drevostavby zahŕňajú všetky tradičné tesárske práce. Tieto zahŕňajú krovy, priehradové konštrukcie, drevodomypriemyselné haly s drevenou konštrukciou. Na konci 19. storočia sa vyvinuli tzv. Inžinierske drevostavby, ktoré cez nové spojovacie prostriedky priniesli veľa nových možností.

Ekologicky a hodnotne

S drevostavbou, ste časovo o krok vpred pred ostatnými. Budúcnosti patria stavby, ktoré šetria energie. Nie iba preto je drevo tá správna voľba pre Vás. Drevo nám prináša taktiež obrovský počet stavebnotechnických výhod v porovnaní s ostatnými stavebnými materiálmi. Optimálna tepelná izolácia, vysoká pevnosť, ľahkosť, štíhle steny, krátky čas výstavby, flexibilné využitie a mnohé iné. Moderné drevostavby bez problémov spĺňajú stúpajúce stavebnofyzikálne nároky na tepelnú, zvukovú a protipožiarnu izoláciu. Výhoda moderných drevostavieb je viacvrstvová skladba. Vďaka inteligentnému usporiadaniu vrstiev je skladba zložená presne podľa aktuálnych požiadaviek, či už ide o strešnú, stenovú alebo stropnú konštrukciu. Vďaka sofistikovanému systému je možné zažívať viac komfortu a zdravého bývania deň čo deň.

 

Privátne projekty

Sem patria predovšetkým drevodomy, nízkoenergetické a pasívne domy alebo ich konštrukčné časti. V čase klimatickej ochrany a ekologického myslenia sa nemôže žiadna iná stavebná hmota porovnávať s drevom. Pri domoch so šikmými strechami, vám umožňuje drevená konštrukcia využitie aj týchto priestorov. Aj pri nožších sklonoch sa snažíme vytvoriť podkrovný úložný priestor. Vďaka neutrálnej bilancii CO2 pri výrobe, použití, prípadne neskoršej likvidácií dreva hovoríme o dreve ako o ekologickom stavebnom materiáli. Vďaka neustálemu dorastania drevnej hmoty v našich lesoch môžeme drevo nazvať aj obnoviteľným zdrojom stavebného materiálu.

Priemyselné projekty

Technológia v moderných drevostavbách má v posledných rokoch úspešný vývoj. V súčasnej dobe využívame vo veľkej miere vrstvené drevo a rôzne iné kompozitné materiály. Optimálnym využitím dreva ako stavebného materiálu vieme vytvárať cenovo dostupné a rýchle halové konštrukcie. Spektrum takýchto stavieb je obrovské. Od priemyselných a hospodárskych hál, až po výstavbu obchodných domov.  

 

Verejné projekty

Pod tlakom ekologického rozvoja sa čoraz viac začína drevo ako stavebný materiál presadzovať aj vo verejnom sektore na výstavbu plavární, telocviční, škôl a škôlok. Pokiaľ dodržíme základné technické parametre, nemajú tieto stavby takmer žiadne hranice. Pri použití v škôlkach umožníme už tým najmenším získať pozitívne spojenie s drevom. Verejnosť sa čoraz viac prikláňa k použitiu dreva vo verejných objektoch.

Vízia

V dnešnej dobe sa vyvíjajú rôzne počítačové programy a systémy, ktoré majú pomôcť začleniť drevo do priemyselnej výroby. Tým sa aj pre nás rozširuje paleta materiálov na báze dreva a ponúka nové možnosti výstavby. Novým trendom v drevostavbách sú napríklad výškové domy na báze dreva, ktoré sú skonštruované väčšinou z lepeného lamelové dreva a CLT panelov. Pomocou počítačom riadených obrábacích centier vieme vytvárať takmer dokonalé spoje, ktoré napomáhajú k lepším vlastnostiam drevostavby. Nutnosť rýchlosti výstavby zasa vytvára priestor pre výrobu predpripravených modulov, ktoré sú po privezení na miesto výstavby časovo nenáročné na montáž. Takýmto prvkom sú aj nami vyrábané väzníkové krovy. V neposlednom rade musíme povedať že drevo ako jeden z najekologickejších stavebných materiálov prispieva k znižovaniu stavebného odpadu a tým zachováva našu prírodu v udržateľnom stave aj pre nasledujúce generácie.

NAŠI PARTNERI:

 

   

 

 

 

 

 

                   

 

   

 

 

 

Napíšte nám
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia