Posúvame limity od roku 2007

Váš partner v drevostavbách

Vitajte na stránkach spoločnosti DREVKON s.r.o. Sme jedna z najmodernejších spoločností na Slovensku zaoberajúcich sa projektovaním a výstavbou drevených konštrukcií a striech. Prinášame Vám produkt, ktorým skĺbime tradíciu opracovania dreva s najnovšími technologickými postupmi a stavebnými materiálmi na báze dreva využívaných v drevostavbách. Vám ako aj všetkým našim zákazníkom vieme zaručiť profesionálny prístup od vypracovania projektu až po finálnu realizáciu stavby.

 

Naše kvality

 • Odborný personál
 • Inovatívne nápady pri projektovaní
 • Nízka konečná cena
 • Kvalitné a preverené materiály
 • Precíznosť pri výrobe a montáži
                              

 

 

 

 

10 Argumentov prečo stavať z dreva

 1. Drevo má iba desatinu hmotnosti oceli.
 2. Drevené konštrukcie a drevodomy sú rýchlo postavené a pripravené k užívaniu.
 3. Drevo má veľmi výhodné statické vlastnosti.
 4. Drevo má v porovnaní s ostatnými materiálmi vyššiu estetickú hodnotu.
 5. Drevo so sebou prináša vynikajúce stavebnofyzikálne vlastnosti.
 6. Drevo je odolné voči chemikáliám.
 7. Horľavosť dreva je vypočítateľná na rozdiel od iných stavebných materiálov.
 8. Hospodárenie a cielené pestovanie lesa na drevnú hmotu prináša zvýšenú produkciu kyslíka a les ako taký má aj ochrannú funkciu.
 9. Drevo vyžaduje najmenšie náklady na energiu pri produkcii a likvidácii oproti iným materiálom.
 10. Drevo je v produkcii CO2 vždy neutrálne a je jedno či je použité ako stavebný materiál, alebo je nevyťažené a zostane v lese.

 

Princípy a vízie:

TRADíCIA:

Drevo bolo od nepamäti jedným z najdôležitejších stavebných materiálov, pretože je dostupné prakticky na celom území Európy a tým sa skracuje transport do výroby. Drevo môžeme použiť prakticky v každom druhu stavebnej konštrukcie. Klasické drevostavby zahŕňajú všetky tradičné tesárske práce. Tieto zahŕňajú krovy, pergoly, altány, schody, terasy, zimné záhrady až po mosty a priemyselné haly. Na konci 19. storočia sa vyvinuli tzv. Inžinierske drevostavby, ktoré cez nové spojovacie prostriedky priniesli veľa nových možností.

 

Ekologicky a hodnotne

S drevostavbou ste časovo o krok vpred pred ostatnými. Budúcnosti patria stavby, ktoré šetria energie. Nie iba preto je drevo tá správna voľba pre Vás. Drevo nám prináša taktiež obrovský počet stavebnotechnických výhod v porovnaní s ostatnými stavebnými materiálmi. Optimálna tepelná izolácia, vysoká pevnosť, ľahkosť, štíhle steny, krátky čas výstavby, flexibilné využitie a mnohé iné. Moderné drevostavby bez problémov spĺňajú stúpajúce stavebnofyzikálne nároky na tepelnú, zvukovú a protipožiarnu izoláciu. Výhoda moderných drevostavieb je viacvrstvová skladba. Vďaka inteligentnému usporiadaniu vrstiev je skladba zložená presne podľa aktuálnych požiadaviek, či už ide o strešnú, stenovú alebo stropnú konštrukciu. Vďaka sofistikovanému systému je možné zažívať viac komfortu a zdravého bývania deň čo deň.

 

Privátne projekty

Sem patria predovšetkým drevodomy, nízkoenergetické a pasívne domy. V čase klimatickej ochrany a ekologického myslenia sa nemôže žiadna iná stavebná hmota porovnávať s drevom. Vybavenie domov drevenými fasádami a inými exteriérovými doplnkami nenechá žiadny z Vašich snov nesplnený. Drevené terasy zabezpečujú neprekonateľný pocit z chôdze na boso v exteriéri a sú aj pri vysokých teplotách a priamom slnku vždy príjemné na dotyk.  Pri domoch so šikmými strechami s podkrovím, Vám umožňuje drevená konštrukcia využitie aj týchto priestorov na podkrovné byty a tým výrazne zväčšuje obytnú plochu stavby. Podkrovné priestory Vám ponúkajú jedinečný pocit s krásnym výhľadom, prípadne s príjemnými strešnými terasami či záhradami. To všetko Vám prinášajú drevené konštrukcie.

Priemyselné projekty

Technológia v moderných drevostavbách má v posledných rokoch úspešný vývoj. V súčasnej dobe využívame vo veľkej miere vrstvené drevo a rôzne iné kompozitné materiály. Optimálnym využitím dreva ako stavebného materiálu vieme vytvárať cenovo dostupné a rýchle inžinierske stavby. Spektrum takýchto stavieb je obrovské. Od priemyselných a hospodárskych hál až po výstavbu kancelárskych objektov.  

 

Verejné projekty

Pod tlakom ekologického rozvoja sa čoraz viac začínajú presadzovať viacpodlažné bytové domy na báze dreva. Pokiaľ dodržíme základné technické parametre, nemajú tieto stavby takmer žiadne hranice. Drevo ako stavebný materiál je vďaka jeho nespočetným výhodám takisto výhodné pre použitie na konštrukcie plavární, telocviční, škôl a škôlok. Pri použití v škôlkach umožníme už tým najmenším získať pozitívne spojenie s drevom. Verejnosť sa čoraz viac prikláňa k použitiu dreva vo verejných objektoch. Vďaka jeho neutrálnej bilancii CO2 pri výrobe, použití, prípadne neskoršej likvidácií hovoríme o dreve ako o ekologickom stavebnom materiáli. Vďaka neustálemu dorastania drevnej hmoty v našich lesoch môžeme drevo nazvať aj obnoviteľným zdrojom stavebného materiálu.

Vízia

V dnešnej dobe sa vyvíjajú rôzne počítačové programy a systémy, ktoré majú pomôcť začleniť drevo do priemyselnej výroby. Tým sa aj pre nás rozširuje paleta materiálov na báze dreva a ponúka nové možnosti výstavby. Novým trendom v drevostavbách sú napríklad výškové domy na báze dreva, ktoré sú skonštruované väčšinou z lepeného lamelové dreva a CLT panelov.  Pomocou počítačom riadených obrábacích centier vieme vytvárať takmer dokonalé spoje, ktoré napomáhajú k lepším vlastnostiam drevostavby. Nutnosť rýchlosti výstavby zasa vytvára priestor pre výrobu predpripravených modulov, ktoré sú po privezení na miesto výstavby časovo nenáročné na montáž. V neposlednom rade musíme povedať že drevo ako jeden z najekologickejších stavebných materiálov prispieva k znižovaniu stavebného odpadu a tým zachováva našu prírodu v udržateľnom stave aj pre nasledujúce generácie.

Napíšte nám
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia