Rekonštrukcia drevostavieb
Posúvame limity od roku 2007

Rekonštrukcie drevených konštrukcií

REKONŠTRUKCIE DREVOSTAVIEB

Poruchám drevených stavieb je nutné predchádzať už pri návrhu a následnej montáži stavby. K zvýšeniu životnosti drevenej stavby dopomáhame údržbou vhodnými náterovými či impregnačnými prostriedkami a správnym prevedením konštrukčných detailov. Pokiaľ tieto pravidlá neboli dodržané a stavba bola zverená do neodborných rúk, dôjde časom k degradácii drevenej konštrukcie. Ani v takomto prípade však drevená stavba nemusí byť stratená. Ak sa na nás obrátite včas, spoločne dokážeme zachrániť Vašu drevostavbu. Ak máte záujem o konzultáciu alebo odborné poradenstvo ohľadom údržby alebo rekonštrukcie drevenej stavby, neváhajte sa obrátiť na náš tím odborníkov. Pri rekonštrukcii drevostavieb dodržiavame tieto tri kroky:

 

1. Zistenie príčiny:

Zistenie príčiny poruchy drevenej stavby je z našej strany veľmi dôležitým krokom, pretože od tohto zistenia sa odvíja ďalší postup rekonštrukcie drevostavby. Príčin môže byť niekoľko, preto je nutná obhliadka odbornej osoby, ktorá stanoví postup pre nasledovnú rekonštrukciu.

 

2. Zistenie rozsahu:

Zisťovanie rozsahu poškodenia drevostavby robíme, nie len vizuálne, ale aj rôznymi pevnostnými a vlhkostnými skúškami. Náš odborný personál Vám navrhne dôkladný plán rekonštrukcie pri čo najmenšej optickej zmene Vašej drevenej konštrukcie.

 

3. Odstránenie porúch:

Po zistení príčiny a rozsahu poškodenia drevenej konštrukcie, zvolíme vhodný postup rekonštrukcie a vhodnými konštrukčnými či impregnačnými zásahmi predĺžime životnosť Vašej drevenej konštrukcie. Rekonštrukcia má výrazný priaznivý vplyv nie len na životnosť Vašej konštrukcie, ale kladne pôsobí aj na ekologický systém nášho okolia.

 

 

Pomocou rekonštrukcie vieme dosiahnuť vyššiu hodnotu nehnuteľnosti po finančnej aj estetickej stránke. Na čo by sme nemali zabúdať je, že vďaka rekonštrukcii striech alebo drevostavieb zachovávame hodnoty pre nasledujúce generácie, čo šetrí peniaze a čas. Čo sa týka striech, v dnešnej dobe vieme dodať takú kvalitu strešných systémov, ktorá predĺži životnosť vašej stavby až o 100 rokov. V niektorých prípadoch sú kvalitné strešné systémy schopné plniť svoju funkciu až niekoľko storočí.

 

Pri rekonštrukcii strechy vieme zakomponovať do konštrukcie aj najmodernejšie prvky, ktoré väčšinou chýbajú v strešných konštrukciách vyrobených pred niekoľkými desiatkami rokov. Medzi tieto moderné strešné prvky patria napríklad poistné hydroizolácie, strešné okná, strešné výlezy, odvetrávacie systémy, riešenie vetrania v hrebeňovej časti a protisnehové systémy.

Napíšte nám
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia