Posúvame limity od roku 2007

Ako ušetriť tisíce eur na stavbe domu?

 

Použitím väzníkového krovu:

 

 

 

Odpadá výstavba železobetónového stropu:

Použiťím väzníkového krovu pri jednopodlažných rodinných domoch odpadajú nároky na výstavbu konštrukcie stropu. Väzníkové strešné konštrukcie zabezpečujú aj túto úlohu. Spodný pás priehradových väzníkov môže slúžiť zároveň ako konštrukcia stropu. Výstavba stropu v tomto prípade je veľmi jednoduchá. Priamo na spodné pásy väzníkov je možné montovať záklop z veľkoplošných materiálov ( OSB dosky, preglejky a iné... ). Keďže v súčasnosti sa najviac používajú železobetónové alebo keramické stropy, úspora je značná. Takto jednoducho ušetríte tisíce eur za materiál, prácu a naviac dosiahnete i časovú úsporu.

                                                                                                                                                             Úspora: 1 500 až 3 000 Eur

 

 

Odpadá výstavba nosných stien a základov:

Vzhľadom na to, že väzníkový krov vo vačšine prípadov nepotrebuje nevyhnutne žiadne stredové podporné konštrukcie, odpadá aj výstavba nosných stien vo vnútornej dispozícii domu. Voľná dispozícia domu je veľkou výhodou pri navrhovaní interiéru, kde sa už viac nebudete musieť držať zaužívaných štandardov. Čo sa finančnej úspory týka, dokážeme väzníkmi ušetriť na nosných stenách pomerne veľký finančný balík, keďže nosné stavebné prvky sú ďaleko drahšie ako nenosné. Keďže vo vnútornej dispozícii domu nebudeme mať žiadne nosné steny, nie je nutné robiť pod ne základy. Pri súčasnej cene betónových zmesí a betónových tvárnic tým opäť výrazne ušetríme.

                                                                                                                                                             Úspora: 1 000 až 3 500 Eur

 

 

 

 

 

Pomúrnice nie sú nutné:

Pod samotné väzníky nepotrebujete žiadne pomúrnice. Väzníkový krov sa môže ukotviť priamo do železobetónového venca. Pod väzníky samozrejme ukladáme hydroizoláciu, ako to je aj v prípade klasického krovu s pomúrnicami.

                                                                                                                                                             Úspora: 100 až 300 Eur

 

 

Použitím POSI-JOIST nosníkov:

Klasickú železobetónovú alebo keramickú konštrukciu stropu v dvojpodlažnom rodinnom dome možno nahradiť použitím POSI - JOIST nosníkov. Tieto majú oproti iným stropným konštrukciám veľkú výhodu vďaka nízkej váhe. Naproti tomu v porovnaní s bežným dreveným trámovým stropom majú oveľa vyššiu únosnosť. Ďalšou veľkou výhodou je priehradová konštrukcia POSI - JOIST nosníkov, cez ktoré nie je problém viesť elektroinštaláciu, kanalizačné potrubia a iné stavebné rozvody.

 

                                                        Úspora: 100 až 1 000 Eur

 
Napíšte nám
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia